برگزیده های پرشین تولز

بهترین کار تجاری در ۵ سال آینده چیست؟

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
سلام همه ی دوستان،
میخوام نظر همه ی دوستان رو بدونم: بنظر شما بهترین کاری که توی ۵ سال آینده میشه کرد چیه؟
شما فرض کنید یه بنده خدایی (احتمالا خودم!) میخواد توی ۵ سال یه کار سودآوری بکنه، بنظر شما توی این ۵ سال چه کاری میتونه بکنه که بیشترین سود و بیشترین درامد رو داشته باشه. قطعا منظورم شروع از صفر نیست یعنی منظورم این نیست که چطوری میشه پول در اورد یا کار کرد! میخوام بدونم سودآورترین کار الان چیه؟
مثلا خرید و فروش خودرو سودش بیشتره یا مثلا زمین بخره بیشترین سود رو میکنه یا امسال یه آپارتمان بخره، یا هرچی که پول در میاره مثلا طلا و سکه بخره (گمون نکنم) یا مثلا بره یه رستوران بزنه! مغازه لوازم التحریری بزنه قبل از مهر بعدش دم عید آجیل فروشی و قنادی! و....
خلاصه میخوام بدونم چه کاری میتونه بهترین و سودآورترین کار باشه؟

Last edited:

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
شما اختیار دارید :D ولی نگفتم که میخواد بره اونور. گفتم شما فرض کنید. منظورم این بود که این محدودیت ۵ ساله رو در نظر بگیرید. وگرنه اونور رفتن که کاری نداره سوار میشی میری سوار میشی میای ;)
تاپیک رو اصلاح کردم که دیگران هم چنین فکری نکنن :) من ایران رو دوست دارم و قرار نیست جایی برم. محدودیت ۵ ساله میتونه هرچیزی باشه، مثلا یه ماموریت یا یه فرصت کاری کلا منظور یه چشم اندازه ۵ سالس.

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
شما موفق و موید باشی، باز مرسی که نظرت رو گفتی :)

MK0094

Registered User
لایک‌ها
60

mohandes.chem

Registered User
لایک‌ها
1
الان تو ایران نمیشه چشم انداز درستی برای تنها ۶ ماه در نظر گرفت اون وقت شما واسه ۵ سال میخوای؟
دلیلش هم تصمیمات خلق الساعه ای هست که توسط دولتمردان گرفته میشه

Sent from my iPad using Tapatalk

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
خرید زمین بر خیابون بزرگ تو کرج
خرید ویلا تو شمال ایران ( مازندران )
خرید سکه
خرید دلار

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
الان تو ایران نمیشه چشم انداز درستی برای تنها ۶ ماه در نظر گرفت اون وقت شما واسه ۵ سال میخوای؟

دوره مموتی تموم شده دوست عزیز
به نظر من شما باید بایستی حداقل تکلیف تحریم های اروپایی و آمریکایی معلوم بشه،بالاخص اروپایی.بعد میتونی ببینی وضع مملکت چطوری میشه و یه پیش بینی برای آینده داشته باشی.البته به نظر من این تحریم ها بالاخره به همت دولت روحانی برداشته میشه و اگه دلواپسان بذارند مملکت روزهای بهتری رو پیش رو داره.
اما در کل با هرچیزی که با شکم مردم سروکار داشته باشه به شرط محیط و ایده نو به شدت موافقم.چون مردم از شکمشون که نمیزنن هیچ وقت.البته مردمممم...مغازه از خودت باشه مطمئن باش توش سوده البته...
موفق باشی

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
خرید سکه
خرید دلار
سکه و دلار تا مشخص شدن تکلیف مذاکرات هسته اصلا سمتش نرید.
طلای جهانی به مرور رو به سقوط میره و قیمت دقیقا برمیگرده به ابتدای شروع بحران مالی غرب در سال2008 که فردال رزور بهره بین بانکی رو کاهش داد اما در حال حاضر در حال کاهش برنامه خرید و در سال2015 افزایش نرخ بهره از 0.25% میباشد.کلا به نظر من دوران دلالی در بازار سکه رو به افوله.مگر اینکه کارکشته این کار باشی.
موفق باشید..

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
اصلا برام مهم نیس شماها که نمیدونید داستان سکه وطلا چیه ، چه قضاوتی میکنید ! شما نخر!

* استارتر گرامی ، سکه نهایتا نا 5 ماه دیگه بسیار گرون میشه همینطور دلار
خریدش هیچ گونه ضرری نداره حتی اگه 2 3 ماه راکد بمونه و یا افت کنه، در عرض 5 ماه سود عالی ای میده که به ریسکش میرزه! بازم با خودتون

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
کلا دلالی حالا تو هر زمینه ای که بلد باشی

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
دوست عزیز بلخره نمیشه که بیکار نشست در هرحال مردم در حال کار کردن هستند، منم میخوام بدونم چه کاری بهترین بازدهی رو داره.
و چشم انداز با برنامه ریزی فرق میکنه، منظورم برنامه ریزی دقیق ۵ ساله نبود، منظورم بیزینس از امروز تا حدود ۵ سال دیگست.

خرید سکه
خرید دلار
یعنی شما میگید خرید ملک در مازندران و کرج بهترین سود رو داره؟ چرا؟
سکه و دلار؟؟؟ مگه میخواد تغییر خاصی بکنه؟

اصلا برام مهم نیس شماها که نمیدونید داستان سکه وطلا چیه ، چه قضاوتی میکنید ! شما نخر!
* استارتر گرامی ، سکه نهایتا نا 5 ماه دیگه بسیار گرون میشه همینطور دلار
خریدش هیچ گونه ضرری نداره حتی اگه 2 3 ماه راکد بمونه و یا افت کنه، در عرض 5 ماه سود عالی ای میده که به ریسکش میرزه! بازم با خودتون
خیلی جالبه این اطمینان توی صحبتتون. یه بنده خدایی رو میشناختم قدیمی دلال توی بورس بود بهم میگفت ما که کل عمرمون رو توی بورس میذاریم و حدفه ای این کاریم عمرا نمیتونیم بگیم در آینده چی گرون میشه چی ارزون!
ولی خب شما میگید ۵ ماه دیگه گرون میشه، چرا دقیقا؟ و این اطمینان از کجاست؟

کلا دلالی حالا تو هر زمینه ای که بلد باشی
ما از بچگی تقریبا میدونیم دلالی یعنی چی. ولی میشه دقیقتر توضیح بدید. مثلا اینکه من ماشین بخرم ۴۰ تومن بعد سه روز دیگه بفروشم ۴۵ تومن (منظورم گرون شدن تو بازار نیست) این میشه دلالی خرید و فروش خودرو، درسته؟

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
سکه و دلار قطعا میره بالا! چشمگیرم سود میده
مازندران قطار احداث میشه از تهران! میکشه بالا و دیگه هم قراره اجازه ساخت ندن! پس گرون میشه ، حالا به اینا برج های دوقلو رو هم اضاف کن
کرج مهرشهر سرمایه گزاری کن! چون زمین بر خیابون دیگه پیدا نمیشه فقط چن قطعه ارزون مونده! دارن واحد تجاری پُر میکنن توش! چندصد میلیون سود میده بعد یه مدت

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
اطمینانم درباره گرونی ارز و سکه ، مطالعه رو هم رفته 100 ساعت :| و خوندن چندین مقاله ( ایرانی نبودن ) ، شرایط سیاسی اقتصادی کاملا ارزیابی شده و مطمئنا گرون میشه! انتخاب با شماست

_Mostafa_

Registered User
لایک‌ها
21
عنوان خیلی خوبی انتخاب کردی :general406:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
سکه و دلار قطعا میره بالا! چشمگیرم سود میده
مازندران قطار احداث میشه از تهران! میکشه بالا و دیگه هم قراره اجازه ساخت ندن! پس گرون میشه ، حالا به اینا برج های دوقلو رو هم اضاف کن
کرج مهرشهر سرمایه گزاری کن! چون زمین بر خیابون دیگه پیدا نمیشه فقط چن قطعه ارزون مونده! دارن واحد تجاری پُر میکنن توش! چندصد میلیون سود میده بعد یه مدت
شما که اینقدر مطمئن صحبت میکنی الان باید کل سرمایتو تبدیل کرده باشی به دلار و سکه. کردی این کارو؟
تهران-ساری همین الانشم قطار داره
اجازه ساخت ندن؟o_O 10ساله قراره اجازه ساخت ندن ولی سازنده ها کار خودشونو میکنن
برج ها دوقلو چیه؟

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
این دوستمون که میگی "من مطمئنم دلار و طلا میره بالا و امثال من از این وادی بی خبریم".شما باخبر،شما اینکاره.اما با نظرات ،مردم رو تحریک نکن میگی مقاله خوندی؟دلیل بیار،بگو به چه استنادی دلار توی ایران گرون میشه و کدوم مقاله خارجی اینو پیش بینی میکنه؟من نمیگم گرون نمیشه اما این تایید شما از روی غرضه.نظر دادن باید با دلیل و برهان باشه و احتمالات رو توش رعایت کنی.شما مطمئن باش اگه جنگ توی اوکراین تموم بشه و به وضع عادی برگرده طلا مجدد به ریزش خود ادامه میده.یا شایدم یه جنگ دیگه شروع بشه طلا بره بالا.به اینا میگن احتمالات و عقلانیت.
من امثال شما رو خیلی دیدم.میان بین مردم پخش میکن که آره برید طلا و دلار بخرید که آره میره بالا،همین موج خریدی که امثال شما دلالان در جامعه پخش میکنید باعث میشه ارز و طلا در ایران بره بالا و شمایی که مطمئنا از قبل خریدی و احتمالا الان توی ضرری میخوای به سود خودت برسی یا در ارزانی خریدی و میخوای سوار بر گرانی ناشی از موج روانی سود کسب کنه.
شمایی که میگی قراره خط راه آهن بره و غیره،منبع خبرات کو؟اگه قدیمیه که دیگه خبرت بیات شده و خرید و فروش فایده نداره.اگر هم جدیده خب بگو متن خبر چیه؟کی گفته؟

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
فکر نکنم خرید و فروش دلار انقدر مطمعن و پر سود باشه خصوصا با اینهمه بحث و تحلیل که معلوم نیست کی راست میگه کی دروغ! وقتی خود دولت معلوم نیست چی میگه دیگه وای بحال دلالها و دیگران!

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
یک به یک میگم ! فقط پاچه نگیرید آرام تر
قطار تندرو!
اجازه ساخت ندادنشون خیلی قوی و واقعیه! خواهید دید
برج هایی که در متل قو احداث میشه + برج هایی که عظیم زاده زده
شما وقتی فهم نداری که قیمت سکه و طلا بالا رفتن یه بازی سیاسیه! حرفی نداریم!
نخرید!
دلالم هفت جد و آبادتونه

بالا